trenru

Öngermeli Beton

04.04.2021
908
Öngermeli Beton
Öngerilmeli Beton Nedir?

Öngermeli metod yapılarda büyük açıklıkların emniyetli bir şekilde geçebilmek için uygulanan modern çağın getirdiği ve dünyanın her yerinde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Genellikle betonarme köprü kirişlerinde yüksek binalarda geniş açıklıklı viyadüklerde tercih edilmektedir. Geniş açıklıklarda kirişe veya kolona gelen yanal yükün (rüzgar, köprülerde trafik yükü gibi…) daha emniyetli ve ekonomik geçebilmenin tek yolu germe metodudur.

Bu bağlamda Sistem bahçelerinde meyveyi , ağacın kendisini, fileyi ve yağışlardan oluşacak yükü taşıyacak aynı zamanda olası yoğun rüzgar yükü gibi en emniyetli şekilde tek absorbe edecek yöntem germe yöntemidir. Zira yapılan testlerle yanal yük karşısında normal demirli betona oranla esnekliğini arttıran öngermeli direklerin dayanım testlerinde de normal demirli betona üstünlük sağladığı görülmüştür.

Metalin yorulması, dayanıksızlığı , ağacın çürümesi, pahalılığı insanları meyve bahçeciliğinde sistem kurulumunda beton direğe yöneltmiştir. Büyük yatırımlarla büyük umutlar bağlanan bahçelerin kurulumunda, minimum risk ve maliyetle beraber maksimum emniyet, dünyanın her yerinde öngermeli direklerle sağlanmaktadır.

Fotoğraf Galerisi
Bize Sorabilirsiniz

Whatsapp
ANKA TARIM
ANKA TARIM
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?